ایران من
نائب رئیس کمیسیون بهداشت در گفت و گو با فارس:
مافیای آزمون دستیاری طی سال‌های متمادی میلیاردها تومان سودجویی کرده است

خبرگزاری فارس: نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هنوز درباره گستردگی تخلف در آزمون دستیاری دستگاه‌های اطلاعاتی مشغول کار هستند. مافیای تخلف در آزمون دستیاری سال‌هاست که مشغول است و میلیاردها تومان سودجویی کرده است.

حسینعلی شهریاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس در پاسخ به این پرسش که ابعاد تخلف و تقلب در آزمون دستیاری چقدر بوده است، افزود: ‌هنوز ابعاد این تخلفات روشن نشده است اما دستگاه‌های اطلاعاتی مشغول کار هستند و به زودی ابعاد این تخلفات آشکار می‌شود.
وی ادامه داد: درباره تعداد افراد دستگیر شده نیز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است اما کاملاً مسجل شده است که تخلف در این ‌آزمون در ابعاد گسترده‌ای بوده و سؤالات در بازار خرید و فروش شده است بنابراین ابطال آزمون دستیاری کاملاً کار درستی بوده است.
وی گفت: به نظر می‌رسد باندهای مافیایی در زمینه تخلفات آزمون دستیاری مشغول فعالیت هستند که در طی سالیان متمادی میلیاردها تومان به جیب زده‌اند، بنابراین این تخلفات تازگی ندارد و باید حتماً با قاطعیت ریشه این تخلفات خشکانده شود.
وی افزود: این افراد با این نوع تخلفات آبرو و حیثیت جامعه پزشکی کشور را به بازی گرفته‌اند و شرایطی را به وجود آورده‌اند که افراد کم سواد بتوانند وارد رشته‌های تخصصی پزشکی شوند و چنین مسئله‌ای زیبنده کشور ما نیست.


+نوشته شده در یکشنبه 9 اسفند‌ماه سال 1388ساعت10:52 ق.ظتوسط مهرداد | نظرات (2)

نظرات (2) نظرات (2)